Najpierw odkryjemy czar zapomnianych polskich twórców piszących dla dzieci, a potem - w części warsztatowej - przygotujemy prezenty dla Tatusiów. Zrobimy dla nich ceramiczne kubki. Mediateka przy ul. Raszei 1 zaprasza do udziału w zajęciach z okazji Dnia Ojca. Mile widziane całe rodziny: dzieci, rodzice i dziadkowie. Widzimy się w piątek, 16 czerwca, o godz. 17.00. Zajęcia są bezpłatne, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: 56 610 67 59.

Projekt Książka na straży wartości i tradycji został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Grafika przedstawia ręce dzieci ubrudzone kolorowymi farbkami.

Podczas tych zajęć pędzle nie będą potrzebne. Wystarczą liście, palce i patyczki. I oczywiście kolorowe farbki. We wtorek, 13 czerwca, w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23 będziemy malować przyrodę - kwiaty, drzewa... Zapraszamy o godz. 16.30. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 621 09 56.

13 czerwca zapraszamy na kolejne Toruńskie Spotkanie Kopernikańskie. Naszym gościem będzie prof. Maciej Mikołajewski, red. naczelny "Uranii - Postępów astronomii" oraz współautor popularnego programu telewizyjnego "Astronarium". Wspólnie z prof. Mikołajewskim spróbujemy odpowiedzieć na kilka intrygujących pytań. Dlaczego współcześni częściej nazywali Kopernika matematykiem niż astronomem? Jaką rolę w sformułowaniu teorii Kopernika odegrały obserwacje astronomiczne? Czy Kopernik wierzył we wpływ gwiazd i planet na życie człowieka? Kto i kiedy znalazł dowód na prawdziwość teorii heliocentrycznej? Dlaczego nawet wybitnych naukowców trudno było przekonać, że Ziemia się kręci? Co w kopernikańskiej teorii heliocentrycznej okazało się błędem, a co pozostało aktualne do dzisiaj?

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy spotkania: Towarzystwo Miłośników Torunia, Książnica Kopernikańska w Toruniu. Spotkanie odbędzie się dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Mnóstwo książek już od 2 zł! Mediateka przy ul. Raszei 1 zaprasza na wyprzedaż tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru: kiermasz potrwa od 12 do 17 czerwca. W ofercie: literatura piękna, popularnonaukowa i książki dla dzieci. Wyprzedaż będzie prowadzona w godzinach otwarcia mediateki: od 9.00 do 19.00 (poniedziałek - piątek), od 9.00 do 13.00 (sobota). Więcej informacji: 56 622 66 42.

W siedzibie Książnicy przy ul. Słowackiego 8 mamy awarię centrali telefonicznej. Robimy wszystko, żeby usunąć ją jak najszybciej. Do tego czasu zalecamy kontakt mailowy:

  • Sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wypożyczalnia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Informatorium: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach niecierpiących zwłoki prosimy o kontakt na numery awaryjne:

  • Sekretariat: 56 620 01 63
  • Wypożyczalnia: 786 862 843

Uwaga: Telefony w filiach Książnicy Kopernikańskiej działają bez problemów.

O usunięciu awarii i uruchomieniu centrali poinformujemy w osobnym komunikacie.

Kto się odważy i podejmie wyzwanie rzucone przez Mediatekę przy ul. Raszei 1? 7 czerwca sprawdzimy Waszą zręczność, cierpliwość, znajomość literatury dla najmłodszych czytelników i zdolności manualne. Do udziału w Rodzinnej grze o wszystko zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, wujków i ciocie (i kogo tylko ze sobą zabierzecie). Możecie być pewni, że czeka Was mnóstwo zabawy, śmiechu szaleństw i ekscytujących wyzwań. Gra rozpocznie się o godz. 16.00. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy: 56 610 67 59.