W dniach 7 i 8 lipca 2020 r. bibliotekarze sieci WINDOWS WYOBRAŹNI szkolili się w zakresie organizacji gier miejskich i escape room w wersji literackiej.

W dniach 20 i 30 czerwca 2020 r. bibliotekarze sieci WINDOWS WYOBRAŹNI szkolili się w zakresie animacji najmłodszych. Szkolenia odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łasinie.

Bibliotekarze sieci WINDOWS WYOBRAŹNI eksperymentowali w laboratorium "Ściśle fajne" Fundacji Ważna Edukacja. Pod okiem Pani Agnieszki Ważny bawili się kolorami, substancjami różnej gęstości, tworzyli kule do kąpieli, a wszystko po to, by poznać metodę eksperymentu i urozmaicić nią zajęcia biblioteczne.

Sieć bibliotek WINDOWS WYOBRAŹNI uczestniczyła dziś w pierwszym szkoleniu pn. Tworzenie i zastosowanie komiksu w promocji czytelnictwa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu została zaproszona do projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Nie siedź – sieciuj!” - wzmocnienie regionalnych sieci bibliotecznych. W ramach tego programu powstała projekt „WINDOWS WYOBRAŹNI – biblioteka miejscem rozwoju dzieci i młodzieży” dotowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.