Informujemy, że w 22 maja 2024 r. Książnica Kopernikańska oraz wszystkie jej Filie będą nieczynne

Szanowni Państwo,

informujemy, że w środę 22 maja 2024 Biblioteka Główna oraz wszystkie Filie będą nieczynne.

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w dniu 21.05.2024 r. (wtorek) Biblioteka Rudak, przy ul. Okólnej 169 będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy!

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 20 - 28.05.2024 r. w Bibliotece Chełmionka, przy ul. Żwirki i Wigury 39/41 odbywać się będzie remont w oddziale dziecięcym. Z tego powodu wypożyczanie książek dziecięcych będzie możliwe w ograniczonym zakresie. Będzie można natomiast zwracać wcześniej wypożyczone książki.

Za utrudnienia przepraszamy!

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 13 - 31.05.2024 r. Biblioteka Bajka w szpitalu, przy ul. Konstytucji 3 maja 42, będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy!

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 13.05 - 7.06.2024 r. Biblioteka na Podgórzu, przy ul. Poznańskiej 52, będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru.

Za utrudnienia przepraszamy!

Szanowni Państwo,

od 1 czerwca 2023 r. serdecznie zapraszamy do Mediateki w Młynach przy ul. Kościuszki 77.

Biblioteka będzie czynna:

od poniedziałku do piątku w godzinach:  9.00 - 19.00
w soboty w godzinach: 9.00 - 13.00

Serdecznie zapraszamy!

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców dzielnicy Wrzosy!

Uruchomiliśmy dla Was usługę wypożyczania książek za pośrednictwem paczkomatu TOR24M przy ul. Kwiatowej 1 (przy PoloMarkecie).

Paczkomat ten obsługuje Biblioteka przy ul. Żwirki i Wigury 39/41 – Filia nr 11 Książnicy Kopernikańskiej.

Zalecamy (choć nie jest to niezbędne) zainstalowanie aplikacji Inpost — dzięki niej proces odbioru książek odbywa się bezdotykowo (bezpiecznie i zdecydowanie szybciej).

Aby skorzystać z usługi, należy najpierw zapisać się do biblioteki przy ul. Żwirki i Wigury 39/41. Pracownik utworzy konto w systemie i wygeneruje hasło, które można następnie zmienić.

Do każdego zestawu wypożyczonych książek (do paczkomatu możecie zamówić nie więcej niż trzy) dołączamy etykiety zwrotne. Dzięki nim użytkownik może za darmo zwrócić do paczkomatu wypożyczone materiały. Książki zostawiacie w paczkomacie, w którym je odebraliście. Możecie je również oddać w bibliotece.

 

PROCEDURA ZAMÓWIENIA

  • Do paczkomatów wypożyczamy książki znajdujące się w zbiorach ww. biblioteki — Filii nr 11,
  • Aby skorzystać z usługi, należy zalogować się do katalogu Integro: https://integro.ksiaznica.torun.pl/integro/catalog,
  • Po wyszukaniu wybranego tytułu klikamy na „Zamów”, a następnie: „Wypożyczam”,
  • W kolejnym kroku określamy miejsce dostarczenia — wybieramy „Przesyłka na adres” i wskazujemy adres paczkomatu. Zatwierdzamy wybór: „Zatwierdź”,
  • I wreszcie wysyłamy zamówienie, klikając na „Wyślij zamówienie”.

Szanowny Czytelniku,


jeśli filia, w której jesteś zapisany, a z której chcesz wypożyczyć książki, właśnie zakończyła godziny pracy, możesz złożyć zamówienie on-line. Należy się zalogować na stronie katalogu Książnicy Kopernikańskiej - jeżeli nie posiadasz hasła do swojego konta (lub go nie pamiętasz) - poproś bibliotekarza - wygeneruje nowe.

 

W tym czasie, przy egzemplarzach w wolnym dostępie, pojawia się ikonka ZAMÓW, a zamówione w ten sposób dokumenty będą przygotowane przez bibliotekarza w agendzie, do odbioru na kolejny dzień po jej otwarciu.

 

Na przykład :
Filia nr 1 w poniedziałek o godz. 18.00 kończy pracę.
W tym momencie w katalogu INTEGRO pojawia się możliwość złożenia zamówienia.
Możliwość zamówienia kończy się we wtorek o godz. 7.50 i wtedy drukowane są zamówienia. 

Po otwarciu Filii we wtorek zamówione książki są przygotowane w wypożyczalni do odbioru.

W roku 2018 Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Książnica Kopernikańska w Toruniu otrzymała dotację w wysokości  119 571,00 zł na realizację zadania „Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.
Z  przyznanych środków zakupiono nowości wydawnicze z zakresu literatury pięknej dla dorosłych, dzieci  i młodzieży, literaturę popularno-naukową z różnych dyscyplin naukowych oraz audiobooki.