Informatorium, zwane także Czytelnią Działu Informacyjno-Bibliograficznego, jest miejscem, gdzie Czytelnicy mogą uzyskać informacje z zakresu informacji naukowej, potrzebne do przygotowania różnego rodzaju prac naukowych, popularno-naukowych lub zaliczeniowych. Informatorium pełni także funkcję typowej czytelni, gdzie można w spokoju zapoznać się z książkami dostępnymi na miejscu w księgozbiorze podręcznym oraz zamówionymi z magazynu.

Zobacz: Jak zacząć?

Blog Działu

KIEROWNIK
mgr Agnieszka WALC-WIŚNIEWSKA kustosz

WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE CHCIAŁYBY SKORZYSTAĆ ZE ZBIORÓW NA MIEJSCU W CZYTELNI INFORMATORIUM, PROSZONE SĄ O KONTAKT:

Godziny otwarcia

poniedziałek: 9:00 - 19:00
wtorek: 9:00 - 19:00
środa: 9:00 - 19:00
czwartek: 9:00 - 19:00
piątek: 9:00 - 19:00
sobota: 9:00 - 14:00
niedziela: nieczynne

Kontakt

Telefon: (56) 622 66 42 w. 103

Adres

Ulica: Słowackiego 8
Miasto: Toruń
Kod pocztowy: 87-100

 

KOMUNIKATY

Największa biblioteka cyfrowa w Polsce zachęca do czytania. E-booki pobierzecie bez logowania. Wystarczy kliknąć w ikonę „Pobierz” i wybrać format (MOBI lub EPUB).

Lista tytułów została przygotowana na podstawie zeszłorocznego głosowania, w którym wzięli udział użytkownicy Polony. Są na niej e-booki z kilku kategorii: literatura dla dzieci, literatura piękna (proza), poezja, poradniki, przewodniki, relacje z podróży, sensacja, fantastyka i przygoda oraz rozmaitości.

Ze względów technicznych dostępność zeskanowanych katalogów kartkowych została tymczasowo ograniczona do lokalnej sieci na terenie biblioteki. Tym samym chwilowo nie będzie możliwości przeglądania zasobów Książnicy za pośrednictwem innej niż nasza wewnętrzna sieć internetowa – Infobibnet.

Wszystkie pytanie dotyczące kartkowych katalogów prosimy kierować do Informacji (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 56 622 66 42 - prosić Informację).

Książnica Kopernikańska w Toruniu prowadzi zajęcia przygotowujące do efektywnego korzystania z usług i zasobów Biblioteki. Polecamy również tematyczne lekcje biblioteczne. W obu przypadkach udział jest bezpłatny.

Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami. Zajęcia odbywają się w formie wykładów i warsztatów. Ich przebieg jest zawsze zindywidualizowany; forma i treść każdego spotkania odzwierciedla oczekiwania słuchaczy.

Spotkania adresujemy do młodzieży z gimnazjów i liceów. W trakcie prelekcji mówimy o historii i architekturze miasta. Lekcje organizujemy bezpośrednio w zainteresowanych szkołach.

Proponujemy następujące tematy (więcej w załączniku):