Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych przy ul. Szczytnej 13 zaprasza na wystawę prac Lidii Berezowskiej i Anny Dybowskiej. Jest to kolejna ekspozycja z cyklu "W moim świecie", który prezentuje twórczość osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych" Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman. Prace prezentowane w galerii OCCiN można oglądać od 30 sierpnia do 22 października 2021 r. w godzinach otwarcia Ośrodka. W Galerii obowiązują wymogi sanitarne: maseczka, dezynfekcja rąk, dystans społeczny, może w niej przebywać jednocześnie max. 6 osób. Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 56 622 87 14.

Z katalogu: "Lidia działa w wielu technikach i każda z nich sprawia jej radość. Najchętniej jednak realizuje się tkając maleńkie gobeliny oraz malując barwne etiudy. Lidia niewątpliwie jest kolorystką. Autorka korzysta z palety w sposób odważny i zdecydowany, a ulubionym etapem w procesie twórczym jest mieszanie barw. Toteż jej prace charakteryzują się bogatą i wysmakowaną kolorystyką.”

„Jeśli Ania ma cel i coś co lubi, to konsekwentnie dąży do jego realizacji. Jest świadoma swoich błędów i niedoskonałości. Podczas pracy umie ocenić własne możliwości,  przez co podejmuje zadania tylko wtedy, gdy spodziewa się, iż podoła i osiągnie sukces. W tworzeniu prac plastycznych na początku jest nieśmiała, potrzebuje prowadzenia za rękę, jak na spacerze. Ale po pierwszych krokach razem z prowadzącym - przezwycięża nieśmiałość, odkrywając siebie i tworząc bardzo ciekawe barwne prace.”

Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych

Oferta

W Ośrodku wypożyczamy książki drukowane – w tym dużą czcionką, książki mówione na kasetach/płytach i kartach pamięci osobom z wadami wzroku. Oferujemy muzykę, zabawki i gry edukacyjne, literaturę fachową z pedagogiki specjalnej, rehabilitacji, biblioterapii. Osobom unieruchomionym w domu przywozimy książki. Prowadzimy zajęcia czytelniczo – terapeutyczne z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz spotkania kulturalne dla dorosłych. Przy Ośrodku działa Galeria Twórczości Niepełnosprawnych. Film prezentujący działalność OCCiN pt. „Przeczytam wszystko”

Facebook

KIEROWNIK
mgr Arleta TULEYA st. kustosz

Godziny otwarcia

poniedziałek: 12:00 - 17:00
wtorek: 10:00 - 15:00
środa: 11:00 - 15:00
czwartek: 12:00 - 17:00
piątek: 10:00 - 15:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne

Kontakt

Telefon: (56) 622 87 14
Telefon: (56) 622 56 74
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres

Ulica: Szczytna 13
Miasto: Toruń
Kod pocztowy: 87-100

Szanowni Państwo,

uprzejmie prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad antyepidemicznych obowiązujących w bibliotekach Książnicy Kopernikańskiej. Wprowadziliśmy je zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej. Do ich stosowania zobowiązały nas również służby sanitarne. Przestrzeganie ww. zasad uchroni nas przed zakażeniem koronawirusem. Zdrowie i życie - Wasze i naszych pracowników - jest dla nas najważniejsze, dlatego apelujemy: uszanujcie to, że chcemy obsługiwać Was w bezpiecznych warunkach.

Największa biblioteka cyfrowa w Polsce zachęca do czytania. E-booki pobierzecie bez logowania. Wystarczy kliknąć w ikonę „Pobierz” i wybrać format (MOBI lub EPUB).

Lista tytułów została przygotowana na podstawie zeszłorocznego głosowania, w którym wzięli udział użytkownicy Polony. Są na niej e-booki z kilku kategorii: literatura dla dzieci, literatura piękna (proza), poezja, poradniki, przewodniki, relacje z podróży, sensacja, fantastyka i przygoda oraz rozmaitości.

Ze względów technicznych dostępność zeskanowanych katalogów kartkowych została tymczasowo ograniczona do lokalnej sieci na terenie biblioteki. Tym samym chwilowo nie będzie możliwości przeglądania zasobów Książnicy za pośrednictwem innej niż nasza wewnętrzna sieć internetowa – Infobibnet.

Wszystkie pytanie dotyczące kartkowych katalogów prosimy kierować do Informacji (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 56 622 66 42 - prosić Informację).