Seniorze, w sobotę, 1 października, zapraszamy do Książnicy Kopernikańskiej. Odwiedź nas i baw się dobrze. Oto, co dla Ciebie przygotowaliśmy:

  • Godz. 16.00: Pokaz wydawnictw faksymilowych za zbiorów Książnicy Kopernikańskiej. Zaprezentujemy bogato iluminowane wydawnictwa faksymilowe średniowiecznych rękopisów oraz starych druków, m.in.: Kodeks Korwina, Biblię Gutenberga, pierwszą edycja dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich..." oraz wiele innych fascynujących dzieł. Ponadto pokażemy reprinty zabytkowej XVI-wiecznej kartografii, w tym atlas portolanowy, w którym wyprawę Ferdynanda Magellana autor Battista Agnese oznaczył czystym srebrem, zaś drogę statków przewożących skarby z Peru do Hiszpanii - czystym złotem oraz atlas Mercatora, ojca nowożytnej kartografii.
  • Godz. 17.00 oraz 17.30: Zwiedzanie magazynów Książnicy Kopernikańskiej. Zaprosimy naszych gości do magazynów, które kilka lat temu przeszły gruntowny remont. To część Biblioteki, do której czytelnicy na co dzień nie mają wstępu. W magazynach zaprezentujemy bogatą kolekcję czasopism i innych materiałów. Czas oprowadzania jednej grupy to ok. 20 minut.
  • Godz. 18.00: Otwarcie wystawy komiksowej Kadry AKTu. Prezentacja twórczości członków Asocjacji Komiksu w Toruniu. AKT należy do najprężniej działających środowisk komiksowych w Polsce. AKTowicze wydają magazyn komiksowy, prowadzą działalność wystawienniczą, edukacyjna i popularyzatorską.
  • Godz. 20.00-24.00: Noc z grami planszowymi. Ulubiona impreza wszystkich torunian bez względu na wiek. Gramy w planszówki i gry karciane dostępne w naszej wypożyczalni gier (kilkaset tytułów). Chętni wezmą udział w palnszówkowym turnieju - o nagrody ufundowane przez wydawnictwo Rebel zagramy w grę Splendor.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.