ZGŁOŚ POWIEŚĆ DO NAGRODY ZA KRYMINALNY DEBIUT ROKU 2021

W listopadzie w Toruniu zostanie wręczona Nagroda Literacka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021. 

Autor wyróżnionej powieści otrzyma 25 tys. złotych i pamiątkową statuetkę. To pierwsza w Polsce nagroda literacka honorująca twórców debiutujących w literaturze gatunkowej. Jej przyznanie poprzedzi szereg wydarzeń promujących twórczość krajowych “kryminalistów”. Będą to spotkania autorskie, warsztaty literackie,panele dyskusyjne. 

Nagroda ma charakter ogólnopolski i cykliczny - zostanie przyznana również w następnych latach. Jej fundatorem jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czteroosobowe jury wybierze zwycięską powieść spośród książek nadesłanych przez wydawnictwa. Zgodnie z Regulaminem wydawnictwo może zgłosić nie więcej niż 5 powieści. Ma na to czas od 1 lutego do 16 maja 2022 r. Lista zgłoszonych książek zostanie opublikowana na stronie internetowej Książnicy Kopernikańskiej: www.ksiaznica.torun.pl

Tytuły nominowanych powieści poznamy najpóźniej do 9 listopada 2022 r. Spośród nich jury wybierze książkę, która zostanie uhonorowana Nagrodę Literacką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021. 

Wręczenie nagrody odbędzie się 26 listopada 2022 r. w Toruniu.

Więcej informacji w Regulaminie Nagrody za Kryminalny Debiut Roku 2021 (plik .pdf)

Organizatorzy: Książnica Kopernikańska w Toruniu we współpracy z Fundacją Kult Kultury.

Partnerzy: Maszyna do Pisania, Księgarnia Kafka i Spółka, Mercure Hotel Toruń - Centrum, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu.

Patroni: Legimi.pl, Magazyn Dobre Książki, Booklips.pl, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu, Radio Gra, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.