2020

W moim świecie. Wystawa prac Wojciecha Sosnowskiego

Galeria Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych zaprasza na wystawę prac plastycznych Wojciecha Sosnowskiego. Ekspozycja potrwa od 10 września do 8 października 2020 r. Będzie czynna w godzinach otwarcia Ośrodka.

Wojciech Sosnowski jest podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy "Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych" Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman. O jego twórczości tak pisze jeden z opiekunów artysty: Twórczość Wojciecha Sosnowskiego nie wymaga komentarzy. Broni się sama. Czytelność i precyzja z jaką Autor wykonuje swoje prace, stawia odbiorcę niejako przed faktem dokonanym. Wojtek jest twórcą wszechstronnym. Dobrze czuje się zarówno w technikach graficznych, malarskich, jak i przestrzennych: rzeźba czy ceramika. Świetnie radzi sobie też w technikach krawieckich, czego dowodem jest spora ilość wykonanych przez niego aplikacji na tkaninie. Przyglądając się pracom Wojtka zauważamy dobre wychwycenie proporcji przedstawionego obiektu, czy to postaci ludzkiej, zwierzęcej, czy form architektonicznych. Inną mocną stroną tych prac jest kompozycja, która przy sporym skomplikowaniu i niemałych rozmiarach jest szczególnie trudnym zdaniem. Największe jednak wrażenie robi wspomniana już wcześniej precyzja. Wojtek jest twórcą świadomym. Jego prace, nawet jeśli powstały w oparciu o pewien materiał ilustracyjny, są przemyślane, dopracowane w najmniejszym szczególe. A wierność oryginałowi nie zabiera charakterystycznego rysu właściwego Autorowi. Wojtek zdaje się być twórcą bez kompleksów. Wszystkie te cechy i swoboda poruszania się w różnorodnych technikach sprawiają, że odbiorca doceniając urodę prac i biegłość Autora, łatwo się z nim identyfikuje. (…)

W czasie wizyty w Galerii OCCiN obowiązują zasady przeciwepidemiczne - prosimy o zasłonięcie nosa i ust, dezynfekcję rąk oraz zachowanie dystansu. Ze względu na ograniczoną liczbę osób mogących przebywać jednocześnie w Galerii, zwiedzanie grupowe prosimy zgłaszać telefonicznie 56 622 87 14.