2019

Nasze nowe wydawnictwo: katalog wystawy Oprawy książkowe z XIV – XVIII wieku

Już jest w sprzedaży: katalog wystawy towarzyszącej III Ogólnopolskiej Konferencji Oprawoznawczej „Zbiory polskie”. To prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów i miłośników sztuki introligatorskiej.

Katalog liczy 178 bogato ilustrowanych stron. Przedstawiamy w nim rozwój introligatorstwa na ziemiach Rzeczypospolitej, Prus i Śląska od XIV do XVIII wieku. Unikatowe oprawy książkowe, które w nim prezentujemy, pochodzą z bogatej kolekcji Książnicy Kopernikańskiej.

Katalog opracowali: Arkadiusz Wagner we współpracy z Beatą Madajewską i Anną Mazerską. Wydawnictwo ukazało się nakładem Książnicy Kopernikańskiej oraz Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii UMK.

Katalog kosztuje 30 zł. Osoby zainteresowane jego zakupem prosimy o dokonanie wpłaty na konto w Banku Millennium: 92 1160 2202 0000 0000 6090 1180. W tytule przelewu należy wpisać „zakup katalogu”. Możliwy odbiór osobisty lub nadanie na koszt kupującego - wówczas do ceny należy doliczyć koszt przesyłki w wysokości 11 zł (przesyłka pocztowa ekonomiczna).

W celu sfinalizowania zakupu (dane kupującego:  imię i nazwisko lub nazwa firmy, NIP, adres), prosimy o kontakt na adres ms1@ksiaznica.torun.pl

fot. Tomasz Dorawa