Filia nr 3 z oddziałem dla dzieci  

ul. Mickiewicza 61, 87-100 Toruń

 

(56) 622 56 68

39413212

f-3@ksiaznica.torun.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 12.00 – 18.00
wtorek 12.00 – 18.00
środa 11.00 – 15.00
czwartek 12.00 – 18.00
piątek 08.30 – 16.00
sobota nieczynne
niedziela nieczynne

Oferta

Biblioteka oferuje spory wybór książek oraz tytuły prasowe. Posiada kilkadziesiąt książek wydanych w serii Duże Litery (pozycje drukowane dużą czcionką). Czytelnicy mogą korzystać z bezpłatnego Internetu z dostępem do  katalogu on-line i systemu Prolib, a także zbiorów IBUK-libra oraz Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

W bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki. Dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach edukacyjnych. Co roku bierzemy udział w święcie Bydgoskiego Przedmieścia.

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Anna TATARZYCKA-ŚLĘK
st. bibliotekarz

mgr Paulina JAKUBANIS st. bibliotekarz


Komunikaty


2019

Ferie w bibliotekach Książnicy Kopernikańskiej

Zajęcia plastyczne, czy spotkania z japońskim teatrem kamishibai? A może ćwiczenia z myślenia lub warsztaty rozwijające kreatywność? Na pewno znajdziesz coś dla siebie, dlatego zamiast nudzić się w domu, zajrzyj do biblioteki. Pełną listę atrakcji - a jest ich naprawdę dużo - które przygotowaliśmy na ferie pobierzesz tutaj Śmiało, wystarczy kliknąć! Pamiętaj: czekamy na Ciebie.


2019

W magicznym świecie Kamishibai

Biblioteka przy ul. Mickiewicza 61 zaprasza na niezwykłe warsztaty literackie. W trakcie spotkań, które odbędą się 15, 17, 22 i 24 stycznia,  zaprezentujemy cztery opowieści: "Kotka Milusia", "Szukając Marudka", "Mój przyjaciel Kemushi" oraz "Trzeba będzie…" Co w nich takiego niezwykłego? Otóż wszystkie przedstawimy na "scenie" teatru kamishibai. Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej i otwartej częściowo skrzynki, która pełni rolę sceny/ekranu. Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują papierowe ilustracje. Do udziału w zajęciach, które potrwają od godz. 15 do 16,  zapraszamy dzieci (wraz z opiekunami) w wieku 5 - 10 lat.  Więcej informacji: 56 622 56 68 lub bezpośrednio w bibliotece.

fot. Wikipedia


2018

Katalogi kartkowe tymczasowo tylko w bibliotece

Ze względów technicznych dostępność zeskanowanych katalogów kartkowych została tymczasowo ograniczona do lokalnej sieci na terenie biblioteki. Tym samym chwilowo nie będzie możliwości przeglądania zasobów Książnicy za pośrednictwem innej niż nasza wewnętrzna sieć internetowa – Infobibnet.

Wszystkie pytanie dotyczące kartkowych katalogów prosimy kierować do Informacji (e-mail: regionalna@ksiaznica.torun.pl, tel: 56 622 66 42 - prosić Informację).

Za utrudnienia przepraszamyFilie miejskie są dofinansowywane z budżetu Gminy Miasta Toruń.


FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane