Filia nr 2 z oddziałem dla dzieci  

ul. Kościuszki 47, 87-100 Toruń

 

(56) 655 98 04

39008296

f-2@ksiaznica.torun.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek12.00 – 18.00
wtorek12.00 – 18.00
środa11.00 – 15.00
czwartek12.00 – 18.00
piątek08.30 – 16.00
sobotanieczynne
niedzielanieczynne

Oferta

Biblioteka posiada bogaty zbiór beletrystyki i literatury popularnonaukowej. W ofercie znajdują się również lektury szkolne oraz książki dla dzieci i młodzieży. Na czytelników czeka wiele tytułów prasowych, w tym gazety codzienne, tygodniki i miesięczniki.

 

W bibliotece można korzystać z komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu. Czytelnicy mogą przeglądać na nich katalog on-line, system Prolib, zbiory IBUK-libra oraz Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

Działa tutaj Dyskusyjny Klub Książki oraz Klub Przyjaciół Biblioteki. Odbywają się spotkania autorskie z lokalnymi pisarzami i poetami. Członkowie Zespołu Rękodzieła Artystycznego Klub „Supełek” organizują cyklicznie wystawy i konkursy. Biblioteka współpracuje także z Toruńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka.

 

Najmłodszych czytelników zapraszamy do Klubu „Muchomorek” na zajęcia edukacyjne i świetlicowe. Co roku przygotowujemy specjalną ofertę na ferie i wakacje.

 

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Grażyna ZIELIŃSKA
kustosz

mgr Aneta BALICKA st. bibliotekarz

mgr Katarzyna ŻELASKOWSKA st. bibliotekarz


Komunikaty


2017

Twórcze pisanie. Bezpłatne warsztaty dla osób 60+

Chcesz uporządkować domowe archiwum lub zapisać rodzinne historie? A może chciałbyś spisać osobiste wspomnienia? Weź udział w bezpłatnych zajęciach, który organizuje biblioteka przy ul. Kościuszki 47 we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat". Warsztaty pisarskie, na które zapraszamy seniorów, odbędą się 17, 20 i 24 listopada w godz. 10.30-13.40.

Podczas zajęć skonsultujesz swoje pomysły, popracujesz nad stylem, rozprawisz się z wewnętrznym krytykiem, który nie pozwala próbować nowych rzeczy. Przekonasz się, jak wiele radości daje pisanie i dowiesz się, gdzie szukać inspiracji. A wszystko to w miłej atmosferze, przy kawie i cieście, pod okiem osób, które pisaniem zajmują się na co dzień. - W trakcie warsztatów będzie okazja, by pisać o podróżach (także tych w głąb siebie), o miłości (różnie rozumianej) i o czasie, który mija, przychodzi, nie czeka, potrafi stać w miejscu albo pędzić - mówi Anna Błaszkiewicz ze Stowarzyszenia "Koncentrat".   

Organizatorzy zapewniają wszystkie potrzebne materiały, słodki poczęstunek, owoce, kawę i herbatę. Zapisy bezpośrednio w bibliotece przy ul Kościuszki 47: 56 655 98 04 lub w Stowarzyszeniu "Koncentrat: 691 937 428, warsztaty.pisarskie@gmail.com Więcej informacji można znaleźć na stronie www.piszemyplus.pl


2017

Bądź eko z biblioteką

Filia nr 2 Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Kościuszki 47 zaprasza na zajęcia z cyklu "Ekołatka". Czekamy na Was w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 16.30. Pokażemy Wam, jak twórczo wykorzystać surowce wtórne i jak segregować odpady. W programie każdego spotkania: konkursy, zabawy i prezentacje multimedialne. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 655 98 04.FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane