Filia nr 16 z oddziałem dla dzieci

ul. Raszei 1, 87-100 Toruń

   

(56) 610 67 59

41934689

f-16@ksiaznica.torun.pl

MediatekaTorun

MediatekaTorun

Godziny otwarcia

poniedziałek 09.00 – 19.00
wtorek 09.00 – 19.00
środa 09.00 – 19.00
czwartek 09.00 – 19.00
piątek 09.00 – 19.00
sobota 09.00 – 15.00
niedziela nieczynne

Oferta

Zapraszamy do nowoczesnych, przestronnych pomieszczeń zlokalizowanych na dwóch piętrach. Dysponujemy m.in. salą do gier na Xboxie i PlayStation oraz nagłaśnianą salą konferencyjną.

 

Mediateka to nie tylko miejsce służące wypożyczaniu książek – to miejsce spotkań, rozmów o literaturze, sztuce i edukacji. Co tydzień proponujemy szereg wydarzeń kulturalnych dla dorosłych, młodzieży i dzieci, m.in. warsztaty, wystawy, spotkania autorskie, bilard indyjski, bule, brydż, Klub Seniora, DKK.

 

W naszym księgozbiorze znajduje się kilkadziesiąt tysięcy tytułów (również komiksy). Mamy audiobooki, prasę, gry na konsole. O bezpłatnym Internecie nie wspominając. Oferujemy darmowy dostęp do platform książek elektronicznych IBUK – Libra i Legimi.

 

Organizujemy zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych – zapraszamy zorganizowane grupy wraz z nauczycielami. Podczas wakacji zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach dla najmłodszych.

 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, chętnie podejmujemy współpracę z naszymi czytelnikami. Chcesz rozwijać lokalną inicjatywę? Pomożemy. Chcesz nam pomóc? Zostań naszym wolontariuszem.

 

Mediateka jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Katarzyna KOWALCZYK
kustosz

mgr Małgorzata BIEGANOWSKA kustosz, zastępca kierownika

mgr Nastazja BERENT mł. bibliotekarz

inż Łukasz KAMIŃSKI specjalista ds. promocji

mgr Małgorzata OLSZEWSKA kustosz

mgr Monika OSTROWSKA-MYŚLAK mł. bibliotekarz

mgr Agnieszka PEJKOWSKA kustosz

mgr Lidia POCIŻNICKA st. bibliotekarz

mgr Ewelina ŚMIESZ bibliotekarz


Komunikaty


2018

Wędrowniccy w podróży

Lubicie spotkania z podróżnikami? My bardzo. A co powiecie na spotkanie z podróżującą rodziną? I to nie byle jaką. Wędrowniccy to mama, tata i pięcioro dzieci. Razem objechali kawał świata. We wtorek, 18 grudnia, zajrzą do mediateki przy ul. Raszei 1. Tutaj opowiedzą o swojej ostatniej, ośmiomiesięcznej wyprawie do Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Nowej Zelandii. Tylko u nas poznacie tajniki sztuki wędrowania z dziećmi i dowiecie się, jak wygląda codzienność dużej rodziny zmierzającej na kraniec świata. Relacja Wędrownickich rozpocznie się o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.


2018

Akademia Twórczych Pomysłów

Akademia Twórczych Pomysłów działająca w mediatece przy ul. Raszei 1 zaprasza dzieci w każdym wieku do udziału w zajęciach warsztatowych. W grudniu spotkamy się 6 razy: 3 i 4 grudnia: Bibułkowe bombki. Ozdabiamy styropianowe bombki sznureczkami z bibuły. 10 i 11 grudnia: Trójwymiarowe kartki świąteczne. Z kolorowego papieru i drucików kreatywnych robimy bałwankowe kartki świąteczne 3D. 17 i 18 grudnia: Świąteczne aniołki. Z serwetki papierowej i wstążki robimy aniołka, który będzie piękną ozdobą każdej choinki. Zaczynamy zawsze o godz. 17. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 610 67 59.


2018

Bajki ze ścianki

5, 12 i 19 grudnia zapraszamy na projekcje bajek z dawnych lat. Wyświetlamy je przy użyciu projektora Ania. Po każdym seansie odbywają  się zajęcia związane tematycznie z wyświetlaną bajką. Projekcje rozpoczynają się o godz. 17. Czekamy na Was w mediatece przy ul. Raszei 1. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 610 67 59.


2018

Popołudnia z mangą

Zajrzyj do mediateki przy ul. Raszei 1. Tutaj rysujemy, rozmawiamy o nowościach wydawniczych ze świata mangi oraz oglądamy fragmenty najlepszych anime. W grudniu widzimy się cztery razy: 6, 13, 20 i 27. Spotkania rozpoczynają się o godz. 16. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 610 67 59.

Manga to rodzaj komiksu, który pojawił się w Japonii krótko po II wojnie światowej. Mangi są drukowane głównie w czerni i bieli, nie licząc okładek i zwykle kilku pierwszych stron w kolorze. Ten rodzaj komiksu jest niezwykle popularny w Japonii. Co miesiąc wychodzi tam kilkaset (sic!) mangowych tytułów. Nakłady wielu z nich przekraczają dziesiątki tysięcy egzemplarzy. A niektóre serie są kontytnuowane od kilkudziesięciu lat, np. "Dragon Ball" (łączny nakład od 1984 r. - prawie 450 mln egzemplarzy!), "Golgo 13" (200 mln od 1968 r.), "JoJo's Bizarre Adventure" (100 mln od 1987 r.).  Wiele mang doczekało się filmowych i serialowych adaptacji, i to zarówno w wersji animowanej jak i aktorskiej.Filie miejskie są dofinansowywane z budżetu Gminy Miasta Toruń.


FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane