Filia nr 16 z oddziałem dla dzieci

ul. Raszei 1, 87-100 Toruń

   

(56) 610 67 59

41934689

f-16@ksiaznica.torun.pl

MediatekaTorun

MediatekaTorun

Godziny otwarcia

poniedziałek 09.00 – 19.00
wtorek 09.00 – 19.00
środa 09.00 – 19.00
czwartek 09.00 – 19.00
piątek 09.00 – 19.00
sobota 09.00 – 15.00
niedziela nieczynne

Oferta

Zapraszamy do nowoczesnych, przestronnych pomieszczeń zlokalizowanych na dwóch piętrach. Dysponujemy m.in. salą do gier na Xboxie i PlayStation oraz nagłaśnianą salą konferencyjną.

 

Mediateka to nie tylko miejsce służące wypożyczaniu książek – to miejsce spotkań, rozmów o literaturze, sztuce i edukacji. Co tydzień proponujemy szereg wydarzeń kulturalnych dla dorosłych, młodzieży i dzieci, m.in. warsztaty, wystawy, spotkania autorskie, bilard indyjski, bule, brydż, Klub Seniora, DKK.

 

W naszym księgozbiorze znajduje się kilkadziesiąt tysięcy tytułów (również komiksy). Mamy audiobooki, prasę, gry na konsole. O bezpłatnym Internecie nie wspominając. Oferujemy darmowy dostęp do platform książek elektronicznych IBUK – Libra i Legimi.

 

Organizujemy zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych – zapraszamy zorganizowane grupy wraz z nauczycielami. Podczas wakacji zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach dla najmłodszych.

 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, chętnie podejmujemy współpracę z naszymi czytelnikami. Chcesz rozwijać lokalną inicjatywę? Pomożemy. Chcesz nam pomóc? Zostań naszym wolontariuszem.

 

Mediateka jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Katarzyna KOWALCZYK
kustosz

mgr Małgorzata BIEGANOWSKA kustosz, zastępca kierownika

mgr Nastazja BERENT mł. bibliotekarz

inż Łukasz KAMIŃSKI specjalista ds. promocji

mgr Małgorzata OLSZEWSKA kustosz

mgr Monika OSTROWSKA-MYŚLAK mł. bibliotekarz

mgr Agnieszka PEJKOWSKA kustosz

mgr Lidia POCIŻNICKA st. bibliotekarz

mgr Ewelina ŚMIESZ bibliotekarz


Komunikaty


2019

Spotkanie autorskie: Sylwia Dullin

W sobotę, 23 lutego, zapraszamy na spotkanie z Sylwią Dullin. Czytelnicy znają ją z łamów „Nowości”, gdzie publikuje opowieści o dawnym Toruniu. A wie o nim sporo – wiele miejsca poświęciła mu w książce „Mój rodowód”, w której opisuje dzieje rodów Deczyńskich, Winiarskich, Czechaków i Dullinów. Jej „toruńskie” teksty pojawiają się w „Albumie rodzinnym” prowadzonym przez red. Romana Sucha. Artykuły uzupełnia wyimkami z ówczesnych gazet, co jest świetnym pomysłem, nie tylko ze względów informacyjnych, ale też z uwagi na urodę dawnego języka. Dodatkowym atutem tych publikacji są również stare fotografie, którymi Sylwia Dullin ilustruje swoje wspomnienia. Spotkanie odbędzie w mediatece przy ul. Raszei 1. Początek o godz. 11. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 610 67 59.


2019

Akademia Twórczych Pomysłów

Cykliczne zajęcia plastyczne, na które zapraszamy dzieci w każdym wieku (młodsze, poniżej 5 lat - z opiekunami). 4 i 5 lutego: poznamy nową technikę malarską – będziemy farbować kartki za pomocą kolorowej bibuły i wody. 11 i 12 lutego: z papierowych talerzyków i włóczki stworzymy czarujące serca walentynkowe. 18 i 19 lutego: z rolek po papierze toaletowym, kolorowego papieru i wstążek zrobimy niebanalne organizery na kredki i pisaki. 25 i 26 lutego: będziemy robić zabawne laleczki z patyczków do uszu, włóczki i chusteczek higienicznych. Zaczynamy zawsze o godz. 17.  Zajęcia w mediatece przy ul. Raszei 1 są bezpłatne, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o dokonanie rezerwacji: 56 610 67 59.


2019

Bajki ze ścianki

6, 13, 20 i 27 lutego zapraszamy do mediateki przy ul. Raszei 1 na projekcje bajek z dawnych lat. Będziemy je wyświetlać przy użyciu rzutnika Ania. Po każdym seansie – zajęcia związane tematycznie z wyświetlaną bajką. Nie siedź w domu, zajrzyj do biblioteki! Pokazy rozpoczynają się o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 610 67 59.


2019

Manga w mediatece

Lubisz mangę? Jesteś fanem anime? W takim razie zapraszamy na warsztaty plastyczne w mediatece przy ul. Raszei 1. Najpierw oglądamy fragmenty filmów, dyskutujemy, a potem uczymy się rysować mangę. Krok po kroku pokazujemy kolejne etapy tworzenia japońskiego komiksu. Czekamy na młodzież powyżej 13 roku życia. Zajęcia odbędą się 7, 21 i 28 lutego. Wstęp jest bezpłatny. Początek o godz. 16. Więcej informacji: 56 610 67 59.Filie miejskie są dofinansowywane z budżetu Gminy Miasta Toruń.


FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane