Filia nr 1 z oddziałem dla dzieci   

ul. Jęczmienna 23, 87-100 Toruń

 
 

Oddział dla dorosłych

Oddział dla dzieci
(56) 621 08 69 (56) 621 09 56

39414135

 
f-1@ksiaznica.torun.plf-1d@ksiaznica.torun.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek12.00 – 18.00
wtorek12.00 – 18.00
środa11.00 – 15.00
czwartek12.00 – 18.00
piątek08.30 – 16.00
sobotanieczynne
niedzielanieczynne

Oferta

Biblioteka znajduje się w samym sercu Torunia – na Starym Mieście. Dysponujemy bogatym i stale aktualizowanym księgozbiorem. W naszej ofercie znajdują się m. in. nowości wydawnicze, bieżąca prasa i czasopisma, publikacje o Toruniu i regionie, lektury szkolne i opracowania literackie, książki w języku angielskim, a także tytuły popularnonaukowe z takich dziedzin jak historia, socjologia, psychologia oraz geografia.

 

Czytelnicy mają do dyspozycji 5 stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Mogą przeglądać na nich katalog on-line, system Prolib, zbiory IBUK-libra oraz Kujawsko Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

W bibliotece odbywają się wystawy malarstwa, grafiki, fotografii i rzeźby; spotkania autorskie oraz zajęcia edukacyjne i świetlicowe dla dzieci. Działa tutaj Dyskusyjny Klub Książki. Co miesiąc spotykają się miłośnicy gier planszowych (Strefa InteGRAcji).

 

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Małgorzata ROSIŃSKA
kustosz

mgr Beata BEDNARSKA kustosz

mgr Małgorzata OLSZEWSKA kustosz

mgr Danuta MARCHLEWICZ st. bibliotekarz

Komunikaty


2017

Barwy wolontariatu w hospicyjnej codzienności

Nowa wystawa w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23 to swoisty hołd złożony wolontariuszom zaangażowanym w działalność Hospicjum Światło. Ekspozycja, na którą składa się kilkadziesiąt zdjęć, dokumentujących ich codzienny trud, potrwa od 1 do 28 lutego.

Hospicjum to nie tylko lekarze i pielęgniarki. To także opiekunowie medyczni, rehabilitanci, psychologowie, duszpasterze i wolontariusze. Wśród tych ostatnich są ludzie w różnym wieku i różnych profesji. Łączy ich jedno: niosą pomoc chorym i cierpiącym. Dają podopiecznym to, co mają najcenniejsze - swój czas, uśmiech i uwagę.

Zdjęcia, które trafiły na wystawę, powstały w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Jest na nich hospicyjna codzienność i wyjątkowa energia, jaką wnoszą wolontariusze. Ekspozycja została podzielona na 12 części - każda z nich to osobna opowieść. Hospicyjne historie ujęte w fotograficznych kadrach nie tylko wzruszają, ale są także świadectwem ludzkiej dobroci i bezinteresowności.

"Barwy wolontariatu w hospicyjnej codzienności" będzie można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki.FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane