2020

Konkurs literacki „Mroczne Pomorze 1920”

Książnica Kopernikańska zaprasza do udziału w konkursie literackim "Mroczne Pomorze 1920". Napisz opowiadanie z dreszczykiem i wygraj nagrodę. Na teksty czekamy od 1 września do 31 października 2020 r. Więcej informacji na stronie konkursu

Czy miejscem dochodzenia mogło być międzywojenne Pomorze? Jakie zagadkowe wydarzenia mogły wstrząsnąć mieszkańcami pomorskich miast? Jakie tajemnice kryły kościoły i kamienice? Czy wśród gotyckich budowli czaiło się zło, którego początki sięgały średniowiecza? Jak wyglądałyby alternatywne dzieje Pomorza w roku 1920, gdyby zagościły w nim mroczne siły? Jakie zagadki mogłyby czekać na Herculesa Poirot w regionie, które właśnie powrócił do Macierzy?

Zastanów się, jak przerazić czytelników, umiejscawiając akcję upiornej opowieści w momencie, w którym Pomorze stawało się częścią Wolnej Polski. Wywołaj dreszczyk emocji, plotąc gęstą niczym sieć pajęcza kryminalną intrygę, z województwem pomorskim w tle. Napisz retro kryminał, historię szpiegowską, thriller, horror lub opowieść z dreszczykiem i wywołaj u czytelników gęsią skórkę.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat. Czekamy na teksty wyłącznie w formie elektronicznej. Nasze jury oceni je pod kątem zgodności z tematem, oryginalności, bogactwa językowego, poprawności stylistycznej i językowej. Laureatów konkursu poznamy w grudniu 2020 r.

Fundatorem nagród jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patroni: Towarzystwo Miłośników Torunia, Maszyna Do Pisania, Kamienica Inicjatyw, Fundacja Kult Kultury.