Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych   

ul. Szczytna 13, 87-100 Toruń

 

(56) 622 87 14, (56) 622 56 74

 

occin@ksiaznica.torun.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek12.00 – 17.00
wtorek10.00 – 15.00
środa11.00 – 15.00
czwartek12.00 – 17.00
piątek10.00 – 15.00
sobotanieczynne
niedzielanieczynne

Oferta

W Ośrodku wypożyczamy książki drukowane – w tym dużą czcionką, książki mówione na kasetach/płytach i kartach pamięci osobom z wadami wzroku. Oferujemy muzykę, zabawki i gry edukacyjne, literaturę fachową z pedagogiki specjalnej, rehabilitacji, biblioterapii. Osobom unieruchomionym w domu przywozimy książki. Prowadzimy zajęcia czytelniczo – terapeutyczne z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz spotkania kulturalne dla dorosłych. Przy Ośrodku działa Galeria Twórczości Niepełnosprawnych. Film prezentujący działalność OCCiN pt. „Przeczytam wszystko”

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Maria SKARŻYŃSKA

st. kustosz

mgr Arleta TULEYA st. kustosz

mgr Magdalena GOGULSKA-DĘBSKA kustosz

Katarzyna KOWALSKA st. bibliotekarz

mgr Ewelina DYMEK mł. bibliotekarz


Komunikaty


2016

Z życia Szkoły

Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych zaprasza na wystawę fotograficzną "Z życia Szkoły". Bohaterami zdjęć prezentowanych w galerii Ośrodka są uczniowie Zespołu Szkół nr 26 w Toruniu. Ekspozycja potrwa do 27 stycznia 2017 r.

"Prezentowane fotografie uchwyciły i uwieczniły uczniów podczas nauki, zabawy, rozwijania talentów, pokonywania swoich słabości, nabywania nowych umiejętności, przeżywania radości, przygotowywania się do samodzielności i niezależności od innych. Są dowodem na to, że niepełnosprawne dzieci i młodzież przy właściwym wsparciu rodziny i szkoły mają szansę na rozwój w każdym zakresie: ruchowym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym."

Prezentacji zdjęć towarzyszy wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów Szkoły.

Więcej informacji o Zespole Szkół Nr 26 w Toruniu znaleźć można na stronie http://szkola26.torun.pl


2016

Czytak Plus – dostępny bezpłatnie

Czytak Plus to odtwarzacz książek mówionych dla osób niewidomych i słabowidzących. Urządzenia można wypożyczyć bezpłatnie w Ośrodku Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu. Jest to możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

Obecnie w cyfrowym księgozbiorze OCCiN znajduje się prawie 1100 tytułów (książek mówionych w szyfrowanym formacie mp3) opracowanych i nagranych przez  Stowarzyszenie "Larix". Wszystkie można odtwarzać w Czytaku Plus. Zapraszamy do korzystania z oferty Ośrodka.

fot. czytak.com.pl

 FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane