Filia nr 2 z oddziałem dla dzieci  

ul. Kościuszki 47, 87-100 Toruń

 

(56) 655 98 04

39008296

f-2@ksiaznica.torun.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek12.00 – 18.00
wtorek12.00 – 18.00
środa11.00 – 15.00
czwartek12.00 – 18.00
piątek08.30 – 16.00
sobotanieczynne
niedzielanieczynne

Oferta

Biblioteka posiada bogaty zbiór beletrystyki i literatury popularnonaukowej. W ofercie znajdują się również lektury szkolne oraz książki dla dzieci i młodzieży. Na czytelników czeka wiele tytułów prasowych, w tym gazety codzienne, tygodniki i miesięczniki.

 

W bibliotece można korzystać z komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu. Czytelnicy mogą przeglądać na nich katalog on-line, system Prolib, zbiory IBUK-libra oraz Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

Działa tutaj Dyskusyjny Klub Książki oraz Klub Przyjaciół Biblioteki. Odbywają się spotkania autorskie z lokalnymi pisarzami i poetami. Członkowie Zespołu Rękodzieła Artystycznego Klub „Supełek” organizują cyklicznie wystawy i konkursy. Biblioteka współpracuje także z Toruńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka.

 

Najmłodszych czytelników zapraszamy do Klubu „Muchomorek” na zajęcia edukacyjne i świetlicowe. Co roku przygotowujemy specjalną ofertę na ferie i wakacje.

 

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Grażyna ZIELIŃSKA
kustosz

mgr Aneta BALICKA st. bibliotekarz

Elżbieta DYMEK st. bibliotekarz

mgr Katarzyna ŻELASKOWSKA st. bibliotekarz


Komunikaty


2017

Pingwinek i spółka

Filia nr 2 Książnicy Kopernikańskiej zaprasza na pierwsze zajęcia w ramach projektu "Ekołatka". W czwartek, 26 stycznia, pokażemy jak twórczo wykorzystać surowce wtórne. Najpierw użyjemy rolek po papierze toaletowym. Okazuje się, że można z nich wyczarować cały zwierzyniec, dlatego pierwszą część warsztatów nazwaliśmy "Pingwinek i spółka". Potem wykonamy ekologiczne laurki na Dzień Babci i Dziadka. Gwarantujemy, że Wasi dziadkowie będą zachwyceni.

Do biblioteki przy ul. Kościuszki 47 zapraszamy dzieci w wieku 4 - 10 lat. Zajęcia rozpoczną się o godz. 16.30. Udział jest bezpłatny.

Tematy warsztatów w lutym:
Papierowa miłość – walentynkowe serca z makulatury.
Zimowe światełko – lampiony ze szklanych słoików.


2017

Zimowy kiermasz na Kościuszki

Filia nr 2 Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu zaprasza na kiermasz taniej książki. Wyprzedaż tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru potrwa 5 dni - od 6 do 10 lutego. Na kiermasz trafi 2 tys. książek w bardzo atrakcyjnej cenie od 1 do 2 złotych. Tylko encyklopedie, albumy i słowniki będą droższe - od 5 do 10 zł. A wybór będzie szeroki; od pozycji popularnonaukowych po literaturę dla dzieci i młodzieży.  Nie zabraknie dobrej sensacji  i fantastyki. Będzie sporo klasyki polskiej i zagranicznej, a także powieści obyczajowe dla pań.

W bibliotece przy ul. Kościuszki 47 zaopatrzycie się również w książki poświęcone historii sztuki, poradniki psychologiczne i medyczne. Ostatniego dnia kiermaszu ceny wszystkich tytułów zostaną obniżone. Wyprzedaż będzie czynna w godzinach otwarcia filii: w poniedziałek, wtorek i czwartek od 12 do 18, w środę od 11 do 15, w piątek od 8.30 do 16.


2017

Grafika komputerowa

W bibliotece przy ul. Kościuszki 47 trwa ekspozycja prac ze zbiorów Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka. Na wystawę trafiły grafiki komputerowe przygotowane przez młodych twórców w wieku od 7 do 19 lat.

Wystawa jest świadectwem umiejętności młodych artystów z ośmiu krajów, którzy zmierzyli się z grafiką rastrową i wektorową. Twórcze działania zaowocowały pracami, w których widać upodobanie do abstrakcji i fotomontażu. Efektem artystycznych eksperymentów realizowanych za pomocą narzędzi do cyfrowej edycji obrazu są surrealne krajobrazy, pejzaże z pogranicza jawy i sny, a także abstrakcje, w których wykorzystano przetworzone fotografie oraz skany rzeczywistych obiektów. Biegłość, z jaką wykonano wiele prezentowanych prac, budzi podziw.

Ekspozycja będzie czynna do końca lutego. Prace można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki.FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane