Filia nr 16 z oddziałem dla dzieci

ul. Raszei 1, 87-100 Toruń

   

(56) 610 67 59

41934689

f-16@ksiaznica.torun.pl

MediatekaTorun

MediatekaTorun

Godziny otwarcia

poniedziałek 09.00 – 19.00
wtorek 09.00 – 19.00
środa 09.00 – 19.00
czwartek 09.00 – 19.00
piątek 09.00 – 19.00
sobota 10.00 – 15.00
niedziela nieczynne

Oferta

Zapraszamy do nowoczesnych, przestronnych pomieszczeń zlokalizowanych na dwóch piętrach. Dysponujemy m.in. salą do gier na Xboxie i PlayStation oraz nagłaśnianą salą konferencyjną.

 

Mediateka to nie tylko miejsce służące wypożyczaniu książek – to miejsce spotkań, rozmów o literaturze, sztuce i edukacji. Co tydzień proponujemy szereg wydarzeń kulturalnych dla dorosłych, młodzieży i dzieci, m.in. warsztaty, wystawy, spotkania autorskie, bilard indyjski, bule, brydż, Klub Seniora, DKK.

 

W naszym księgozbiorze znajduje się kilkadziesiąt tysięcy tytułów (również komiksy). Mamy audiobooki, prasę, gry na konsole. O bezpłatnym Internecie nie wspominając. Oferujemy darmowy dostęp do platform książek elektronicznych IBUK – Libra i Legimi.

 

Organizujemy zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych – zapraszamy zorganizowane grupy wraz z nauczycielami. Podczas wakacji zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach dla najmłodszych.

 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, chętnie podejmujemy współpracę z naszymi czytelnikami. Chcesz rozwijać lokalną inicjatywę? Pomożemy. Chcesz nam pomóc? Zostań naszym wolontariuszem.

 

Mediateka jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Katarzyna KOWALCZYK
kustosz

mgr Małgorzata BIEGANOWSKA kustosz, zastępca kierownika

mgr Nastazja BERENT mł. bibliotekarz

inż Łukasz KAMIŃSKI specjalista ds. promocji

mgr Małgorzata OLSZEWSKA kustosz

mgr Monika OSTROWSKA-MYŚLAK mł. bibliotekarz

mgr Agnieszka PEJKOWSKA kustosz

mgr Lidia POCIŻNICKA st. bibliotekarz

mgr Ewelina ŚMIESZ bibliotekarz


Komunikaty


2019

Kobiece Inspiracje: Lampiony z recyklingu

Podczas zajęć, na które zaprasza mediateka przy Raszei 1,  dowiesz się, jak z plastikowej butelki stworzyć przepiękne lampiony, inspirowane żeliwnymi latarniami w stylu scandinavian design. Na warsztaty przynieś: litrową plastikową butelkę z tzw. dzióbkiem niekapkiem, nakrętki po słoiku o średnicy odpowiadającej średnicy dołu butelki, ozdobne perełki i koraliki na taśmie, nóż do tapet. Do zobaczenia w piątek, 22 listopada, o godz. 16.30. Więcej informacji: 56 610 67 59.

2019

Guzik z pętelką

Mediateka przy ul. Raszei 1 zaprasza na zajęcia krawieckie dla dzieci w wieku 7-12 lat. Spotykamy się w każdą czwartą środę miesiąca (27 listopada) o godz. 17. Naukę szycia zaczniemy od poznania rodzajów ściegów. W trakcie zajęć uszyjemy: poduszkę na szpilki, zawieszkę do plecaka, zakładkę do książki, maskotkę, pacynkę, piórnik. Nauczymy się przyszywać guziki, cekiny i koraliki. Zajęcia są bezpłatne. Więcej informacji: 56 610 67 59.


2019

Cosplay w mediatece: Makijaż oczu w stylu anime

Cosplay to artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w wybraną postać z filmu lub komiksu. Podczas warsztatów w mediatece przy ul. Raszei 1 poznacie różne techniki charakteryzacji, a także sposoby tworzenia niezbędnych atrybutów naśladowanych postaci. Zapraszamy w sobotę, 23 listopada o godz. 11. Na zajęcia zabierzcie: stojące lusterko, czarny eyliner, białą kredkę do oczu, sztuczne rzęsy, jasny i ciemny cień do powiek. kolorowe soczewki do oczu. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 610 67 59.

2019

Podaruj wiersz

Fundacja im. Zbigniewa Herberta, Biblioteka Narodowa w Warszawie oraz Książnica Kopernikańska w Toruniu zapraszają do udziału w akcji społecznej „Podaruj wiersz”. Co zrobić, aby wziąć w niej udział? To proste. Oto Twoja „instrukcja obsługi”:

1. Sięgnij po zbiór wierszy* (w domu lub bibliotece).
2. Wybierz jeden wiersz.
3. Przepisz go odręcznie.
4. Podaruj komuś przepisany wiersz. I już.

*Nie musisz przepisywać wiersza Zbigniewa Herberta. Wybór należy do Ciebie.

W każdej z wymienionych niżej bibliotek Książnicy Kopernikańskiej znajdziesz specjalne karty z rysunkami Zbigniewa Herberta. Poproś o kartę - otrzymasz ją za darmo – i przepisz na niej wybrany wiersz. Jeśli zabraknie kart, nic nie szkodzi, wiersz możesz przepisać na zwykłej kartce.

Biblioteki Książnicy Kopernikańskiej biorące udział w akcji (tu znajdziesz karty z rysunkami Zbigniewa Herberta):
• Biblioteka, ul. Jęczmienna 23
• Biblioteka, ul. Kościuszki 47
• Biblioteka, ul. Lelewela 3
• Biblioteka, ul. Okólna 169
• Biblioteka, ul. Konstytucji 3 Maja 42 (szpital)
• Biblioteka, ul. Fałata 35
• Biblioteka, ul. Łyskowskiego 29/35
• Biblioteka, ul. Raszei 1

Akcja trwa do końca roku.

Do zorganizowania akcji zainspirował nas sam Zbigniew Herbert. Poeta znany był z tego, że lubił pisać listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów i do osób, które szczególnie cenił. Niektóre z tych listów znalazły się w książkach Herberta i należą do jego najprzenikliwszych i najmocniej poruszających utworów.


2019

Go i inne gry logiczne

Mediateka przy ul. Raszei 1 zaprasza na zajęcia dla dzieci w wieku 8+. 9 i 23 listopada gramy w go i inne gry logiczne. Spotkania są organizowane we współpracy z Toruńskim Klubem Go Akai Ryuu. Początek o godz. 10. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 610 67 59.


2018

Katalogi kartkowe tymczasowo tylko w bibliotece

Ze względów technicznych dostępność zeskanowanych katalogów kartkowych została tymczasowo ograniczona do lokalnej sieci na terenie biblioteki. Tym samym chwilowo nie będzie możliwości przeglądania zasobów Książnicy za pośrednictwem innej niż nasza wewnętrzna sieć internetowa – Infobibnet.

Wszystkie pytanie dotyczące kartkowych katalogów prosimy kierować do Informacji (e-mail: regionalna@ksiaznica.torun.pl, tel: 56 622 66 42 - prosić Informację).

Za utrudnienia przepraszamyFilie miejskie są dofinansowywane z budżetu Gminy Miasta Toruń.


FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane