Filia nr 16 z oddziałem dla dzieci

ul. Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 Toruń

 

(56) 648 70 79

41934689

f-16@ksiaznica.torun.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek11.00 – 19.00
wtorek11.00 – 19.00
środa11.00 – 15.00
czwartek11.00 – 19.00
piątek11.00 – 19.00
sobota9.00 – 13.00
niedzielanieczynne

Oferta

Biblioteka posiada bogaty zbiór literatury pięknej i popularnonaukowej. Równie pokaźny jest księgozbiór zgromadzony z myślą o dzieciach i młodzieży. Ofertę czytelniczą uzupełniają czasopisma i gazety codzienne. Czytelnicy mogą korzystać z darmowego Internetu, a za jego pośrednictwem m.in. z katalogu on-line, systemu Prolib, a także zasobów IBUK-Libra i Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

Przedszkolaki i dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w zajęciach edukacyjnych, świetlicowych i plastycznych. Najmłodszych na pewno ucieszy Kącik Malucha zawsze pełen zabawek, gier i układanek, w którym dodatkową atrakcję jest przesympatyczny Kot.

 

Dorosłym czytelnikom polecamy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, a także prelekcje i spotkania o różnorodnej tematyce.

 

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Katarzyna KOWALCZYK
kustosz

mgr Elżbieta GRZELAK kustosz

mgr Justyna ŁUKOMSKA specjalista ds. integracji osób niepełnosprawnych

mgr Agnieszka PEJKOWSKA kustosz

mgr Lidia POCIŻNICKA st. bibliotekarz

Ewa KOPACKA st. bibliotekarz


Komunikaty


2017

TFK 2017: Andrzej Marek Grabowski

Andrzej Marek Grabowski będzie drugim gościem Książnicy Kopernikańskiej, który odwiedzi Toruń w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki. Na pewno nie przyjedzie do nas sam - przywiezie Kulfona i Żabę Monikę. W czwartek, 8 czerwca, spotkacie się z nimi dwa razy: najpierw w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23 (o godz. 10), a potem w bibliotece przy ul. Konstytucji 3 Maja 10 (o godz. 17). Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny.

Andrzej Marek Grabowski ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat współpracuje z Telewizją Polską, dla której stworzył ponad tysiąc programów dla dzieci, m.in. "Tik-Tak", "Wyprawy profesora Ciekawskiego", "Ciuchcię" i "Budzik". Jest autorem kilkudziesięciu scenariuszy do filmów animowanych, kilkuset piosenek ("Witaminki", "Kulfon, co z ciebie wyrośnie?", "Bursztynek") oraz kilkunastu książek, z których powieści "Zenek i mrówki" oraz "Wojna na Pięknym Brzegu" zostały wpisane na Złotą Listę książek Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.


2017

Wieczorynka w bibliotece

Filia nr 16 Książnicy Kopernikańskiej zaprasza na "Wieczorynkę w bibliotece". Najbliższe zajęcia odbędą się 25 maja o godz. 16.30. Czekamy na dzieci w wieku 3 - 6 lat (wraz z opiekunami). W trakcie "Wieczorynek" prezentujemy najpiękniejsze baśnie i opowiadania dla najmłodszych. Łatwo do nas trafić; biblioteka znajduje się przy ul. Konstytucji 3 Maja 10 (pawilon Maciej). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zadzwoń do nas: 56 648 70 79.


2017

Biblioteczne łamigłówki

Biblioteka - fajna sprawa, musi dobra być zabawa, a to by się nie udało, gdyby Ciebie brakowało. Jeśli masz  7, 8 albo 9 lat, zapraszamy na popołudnie dobrej zabawy ze zgaduj-zgadulami, szaradami, rebusami, kalamburami i innymi atrakcjami. Zajrzyj do nas w czwartek, 8 czerwca, o godz. 16. Czekamy w bibliotece przy ul. Konstytucji 3 Maja 10. Pamiętaj: bez Ciebie nie będzie dobrej zabawy! Zadzwoń i zapytaj o szczegóły: 56 648 70 79.


2016

Filia nr 16 doceniona przez czytelników

Mamy zaszczyć poinformować, iż Filia nr 16 przy ul. Konstytucji 3 Maja 10 zajęła II miejsce w plebiscycie "Zaczytani. Najlepsze księgarnie i biblioteki", w kategorii Najbardziej Przyjazna Biblioteka, ogłoszonym przez dziennik "Nowości".

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy na naszą bibliotekę i zapraszamy do dalszej, owocnej współpracy.

 FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane