Filia nr 6 z oddziałem dla dzieci  

ul. Lelewela 3, 87-100 Toruń

 

(56) 655 18 48

39397001

f-6@ksiaznica.torun.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 10.00 – 18.00
wtorek 08.30 – 16.00
środa 10.00 – 15.00
czwartek 10.00 – 18.00
piątek 08.30 – 16.00
sobota 10.00 – 13.00
niedziela nieczynne

Oferta

Księgozbiór biblioteki ma charakter uniwersalny. Czytelnicy znajdą tutaj książki polskich autorów oraz przekłady z literatury amerykańskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, norweskiej, szwedzkiej, rosyjskiej i wielu innych. Są też tytuły popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy. W bibliotece znajduje się czytelnia z księgozbiorem podręcznym. Można tutaj przejrzeć aktualną prasę i czasopisma lub skorzystać z darmowego dostępu do Internetu. Jest również miejsce do cichej pracy.

 

Dla dzieci mamy m.in. bajki, baśnie, opowiadania, książki przygodowe, powieści. Najmłodsi czytelnicy mogą zaszyć się z nimi w kąciku, który specjalnie dla nich przygotowaliśmy.

 

Biblioteka współpracuje z miejscowymi pisarzami, artystami, stowarzyszeniami, szkołami i przedszkolami. Wspólnie z nimi organizujemy wystawy, spotkania autorskie i zajęcia z edukacji czytelniczej. Działa u nas Dyskusyjny Klub Książki.

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

Małgorzata SZPANELEWSKA
st. bibliotekarz

mgr Marlena HAŁAS st. bibliotekarz

Ewa SWOBODZIŃSKA st. bibliotekarz

Komunikaty


2019

Spotkanie autorskie: Wiesława Kwinto-Koczan

W czwartek, 28 marca, zapraszamy na spotkanie z Wiesławą Kwinto-Koczan. Toruńska poetka będzie gościem biblioteki przy ul. Lelewela 3. Urodziła się w Krystynopolu na ziemi lwowskiej. Przesiedleńcze losy rzuciły ją w Bieszczady, z którymi jest emocjonalnie związana do dziś. Od niemal 20 lat mieszka w Toruniu. Debiutowała w 2004 r. tomikiem poetyckim "Szlakiem". Potem wydała jeszcze dwa zbiory wierszy - "Nocne niebo śpiewa Aniołami" (2008) i "Zawróć (2010). Czwarty, "Słowa - szepty", ukazał się w kwietniu tego roku. Aż pięć utworów Wiesławy Kwinto-Koczan znalazło się w antologii poezji bieszczadzkiej "Natchnieni Bieszczadem". W 2011 r. prezentowała swoją twórczość na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Nastroje". Od kilku lat współpracuje zespołem Małżeństwo z Rozsądku, dla którego pisze teksty piosenek. Po jej poezję sięgają również inne grupy z "krainy łagodności", m.in. Dom o Zielonych Progach, Cisza jak Ta, Siudma Góra i Pod Jednym Dachem. Wiesława Kwinto-Koczan jest członkiem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i członkiem ZAiKS oraz zarejestrowanym Twórcą Kultury Torunia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

fot. archiwum Wiesławy Kwinto-Koczan


2019

Kiermasz książek na Lelewela

1500 książek trafi na kiermasz, który organizuje biblioteka przy ul. Lelewela 3. Wyprzedaż potrwa od 18 do 22 marca. Będą m.in. powieści Michała Wiśniewskiego, Aleksandry Marininy, Dana Browna, Trudi Canavan, Katarzyny Grocholi i Waldemara Łysiaka. Nie zabraknie poradników, słowników, albumów oraz książek dla dzieci i młodzieży. Kiermasz będzie czynny w godzinach otwarcia biblioteki: w poniedziałek i czwartek od 10 do 18, we wtorek i piątek od 8.30 do 16, w środę od 10 do 15.


2019

Zajęcia szachowe dla początkujących

W każdą sobotę marca (2, 9, 16, 23 i 30) gramy w szachy. Gdzie? W bibliotece przy ul. Lelewela 3. Zajęcia prowadzi Andrzej Machaj, instruktor szachowy, kandydat na mistrza krajowego. Czekamy na początkujących szachistów w wieku 7+. Każde spotkanie trwa 45 minut. Początek o godz. 10.30. Liczba miejsc ograniczona; obowiązują zapisy: 56 655 18 48 lub f-6@ksiaznica.torun.pl


2018

Katalogi kartkowe tymczasowo tylko w bibliotece

Ze względów technicznych dostępność zeskanowanych katalogów kartkowych została tymczasowo ograniczona do lokalnej sieci na terenie biblioteki. Tym samym chwilowo nie będzie możliwości przeglądania zasobów Książnicy za pośrednictwem innej niż nasza wewnętrzna sieć internetowa – Infobibnet.

Wszystkie pytanie dotyczące kartkowych katalogów prosimy kierować do Informacji (e-mail: regionalna@ksiaznica.torun.pl, tel: 56 622 66 42 - prosić Informację).

Za utrudnienia przepraszamyFilie miejskie są dofinansowywane z budżetu Gminy Miasta Toruń.


FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane