Filia nr 2 z oddziałem dla dzieci  

ul. Kościuszki 47, 87-100 Toruń

 

(56) 655 98 04

39008296

f-2@ksiaznica.torun.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek12.00 – 18.00
wtorek12.00 – 18.00
środa11.00 – 15.00
czwartek12.00 – 18.00
piątek08.30 – 16.00
sobotanieczynne
niedzielanieczynne

Oferta

Biblioteka posiada bogaty zbiór beletrystyki i literatury popularnonaukowej. W ofercie znajdują się również lektury szkolne oraz książki dla dzieci i młodzieży. Na czytelników czeka wiele tytułów prasowych, w tym gazety codzienne, tygodniki i miesięczniki.

 

W bibliotece można korzystać z komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu. Czytelnicy mogą przeglądać na nich katalog on-line, system Prolib, zbiory IBUK-libra oraz Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej.

 

Działa tutaj Dyskusyjny Klub Książki oraz Klub Przyjaciół Biblioteki. Odbywają się spotkania autorskie z lokalnymi pisarzami i poetami. Członkowie Zespołu Rękodzieła Artystycznego Klub „Supełek” organizują cyklicznie wystawy i konkursy. Biblioteka współpracuje także z Toruńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka.

 

Najmłodszych czytelników zapraszamy do Klubu „Muchomorek” na zajęcia edukacyjne i świetlicowe. Co roku przygotowujemy specjalną ofertę na ferie i wakacje.

 

 
KIEROWNIK

PRACOWNICY

mgr Grażyna ZIELIŃSKA
kustosz

mgr Aneta BALICKA st. bibliotekarz

mgr Katarzyna ŻELASKOWSKA st. bibliotekarz


Komunikaty


2017

TFK 2017: Dariusz Rekosz

Dariusz Rekosz będzie pierwszym gościem Książnicy Kopernikańskiej w ramach tegorocznego Toruńskiego Festiwalu Książki. Spotkacie się z nim w środę, 7 czerwca, w bibliotece przy ul. Łyskowskiego 29/35 (godz. 10) i w bibliotece przy ul. Kościuszki 47 (godz. 17). Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny.

Dariusz Rekosz z wykształcenia jest informatykiem i ekonomistą, ale najbardziej lubi pisać książki dla dzieci. A pisze od 2005 roku. Przyznaje, że najlepiej wychodzą mu historie sensacyjne - takie z dreszczykiem i żeby na końcu bohaterom udało się rozwiązać zagadkę ("Tajemnicza szafa", "Tajemnica starej dzwonnicy", "Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny"). Czasami wieje z nich prawdziwą grozą ("Czarny Maciek i tunel grozy"). Młodzi czytelnicy je uwielbiają. Dariusz Rekosz ma nawet swój oficjalny fanklub. Założyli go w Barcinie (to nie tak daleko od Torunia) miłośnicy jego prozy.


2017

I Ty możesz być pisarzem

Poznaj tajniki sztuki pisarskiej - weź udział w kursie, który organizuje biblioteka przy ul. Kościuszki 47. Zajęcia odbędą się 27 maja i 10 czerwca (od godz. 9 do 15.15). Warsztaty poprowadzi Przemysław Semczuk, dziennikarz i publicysta, autor książek "Czarna wołga. Kryminalna historia PRL", "Maluch. Biografia", "Zatajone katastrofy PRL" oraz "Magiczne dwudziestolecie". Udział w kursie jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy (liczba miejsc jest ograniczona). Zapraszamy osoby, które mają co najmniej 16 lat. Aby się zapisać, zadzwoń: 56 655 98 04.

Najlepsze opowiadania, które powstaną w trakcie kursu, zostaną opublikowane w formie e-booków. Kurs odbędzie się w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki. Jego współorganizatorem jest Centrum Kultury Dwór Artusa.


2017

Cichy urok przedmiotu

Biblioteka przy ul. Kościuszki 47 zaprasza na wystawę prac ze zbiorów Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka. W trakcie ekspozycji, która potrwa od 3 kwietnia do 31 maja, zaprezentujemy wybrane prace, które wpłynęły na konkurs "Cichy urok przedmiotu". Ich autorami są młodzi artyści z Francji, Ukrainy, Słowacji, Polski, Macedonii i Rosji, którzy zmagali się z martwą naturą. Efekty tych zmagań są co najmniej frapujące. Pojedyncze przedmioty inspirowały ich do plastycznych poszukiwań, co zaowocowało pracami, które zaskakują artystyczną dojrzałością.

Wystawa będzie czynna w godzinach otwarcia biblioteki: w poniedziałki, wtorki i czwartki od 12 do 18, w środy od 11 do 15, w piątki od 8.30 do 16.FORMULARZ KONTAKTOWY

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane